Co je Mindful Home

————— Dům je fyzický prostor, ale domov je mnohem jemnější a nepolapitelnější vyjádření.

“Být doma“ je metaforou pro hledání a nalezení našeho Já.

Jak poukazují moudré knihy světa, domov je o vlastnostech, které srovnáváme se sebou samým, se skutečným štěstím, s klidem, krásou, moudrostí a inspirací.

Naši pohodu spojujeme s harmonií, dobrými vztahy, zdravím a bohatstvím.

Jak tedy najít své nitro a vytvořit domov, který nám připomene vlastnosti s tím spojené?

Všímejte si!!!

 

Všímejte si všeho, čím krmíte svoji mysl, protože mysl utváří charakter člověka.

 

V poslední době se stává pojem mindfulness populární, stejně jako před lety bio a eko produkty, na které jsme si pár let zvykali.

Dá se říct, že i na mindfulness potřebujeme čas, protože představuje nový pohled v přístupu k životu a k nám samotným. S věkem blahobytu, byznysu a komerce čím dál víc lidí potřebuje vytvořit balanc mezi tvrdým světem vnějším a tím vnitřním, plným kreativity a citu.

 

Co je mindfulness?

Vědomé sledování okolních vjemů, vlastních dojmů, blízkých lidí a věcí, kterými se obklopujeme. Naše pozornost se upíná na přítomnost, na nás, na naše pocity a myšlenky.

Vracíme se zpátky ke svému jádru a snažíme se nerozptylovat okolím. Je to těžká disciplína, zvlášť v době sociálních sítí a nikdy nespícím online veřejným světem.

“Poslouchejte signály těla a přemýšlejte, co vám chtějí sdělit.”

 

V rychlosti zhltneme jídlo ve fastfoodu, cestu za volantem využíváme k vyřizování telefonů. Nevnímáme ani cestu, ani to, co nám dotyčný vlastně sděluje.

Doma nedokážeme dostatečně vypnout, naše mysl stále jede na plné obrátky a vysvobození, v podobě dvou skleniček vína, bývá jen tak dlouhé, jako okamžik, než usneme.

Být tady a teď, znamená rozsvítit světla a vidět, co se děje okolo. Nebo můžete projet celý život na neutrál, ve tmě a s úzkými reflektory.

Jak se naučit být všímavý?

V době internetu stačí použít google a hned máte haldu návodů, mraky učitelů i knih. Ale stačí to?

praktikování mindfulness vnímám jako důležitý fyzický prostor. Když se obklopím příjemnou atmosférou – mám uklizeno, klid, teplo, cítím příjemné vůně a vidím hezké věci, tak se mi vždycky líp daří spojit se se svým nitrem.

Jak zařídit domov, aby podporoval své obyvatele? Má to svá pravidla.

Samozřejmě existují tisíce návodů, jak by takový domov měl vypadat.

Základním členem rovnice jste vy.

Člověk by měl stát vždy ve středu pozornosti.

 

Nejdůležitější při zařizování podporujícího domova je rozpoznat energie Feng Shui, které ovlivňují emoce a náladu. V poradenství Feng Shui hrají obrovskou roli a skládají se jako písmenka abecedy.

Pokud jste například typ, který potřebuje mít okolo sebe prvek dřevo, pak musíte mít v interiéru hodně rostlin, světla, méně systému a více hravosti. Spoustu kreativity a nápadných doplňků, barev a rozmanitosti.

Podle toho, jaký jste typ energie Feng Shui, si pak vyberete barvy, materiály a tvary, které náleží vašemu typu, a budou vás proto intenzivněji podporovat.

V každém Mindful Home interiéru by také neměla chybět vůně, jemné tóny příjemné, relaxační hudby a zapálené svíčky.

A mějte uklizeno!

Takové “malé zázraky” fungují univerzálně a dovedou vytvořit s lidskou psychikou doslova divy.