Co je to Feng Shui?

————— Jelikož v poslední době trávíte tolik času doma, potřebujete se zde cítit emocionálně i fyzicky dobře. Najednou vidíte okolo sebe věci, kterých jste si dřív ani nevšimli. Překáží vám, nelíbí se vám, rozčilují vás.

Postupně víc a víc zaměřujete pozornost na negativa vašeho bytu, ale nedokážete přesně vystihnout, proč se vám nelíbí. Je to psychologie prostoru – pomalá, ale silná energie, která působí na vaše podvědomí a smysly.

Emoce a pocity, jaké cítíte v prostoru, popisuje a vysvětluje Feng Shui – učení, které vychází z pozorování zákonitostí v přírodě a koloběhu života.

Jsme součástí přírody

Abychom mohli žít a být zdraví, potřebujeme nejen potravu, ale i vhodné prostředí, které nás obklopuje a podporuje. Feng Shui není jen systém rozmístění nábytku – je to souhrn informací o toku energie v krajině, o energii člověka a jejich vzájemného působení.

Poznat energie, které volně proudí všude okolo vás, je prvním krokem k porozumění celého systému fungování Feng Shui. Základní pravidla pěti energií platí ve vesmíru i v malém bytečku, fungují univerzálně a jejich znalost vám může o vašich pocitech ledacos vysvětlit.

Domov je místem harmonie a podpory

Mnoho z vás přemýšlí a zabývá se podobou svého domova, podvědomě si zde přejete prožívat klid, cítit zázemí, hojnost a spokojenost. Doma jste proto, abyste čerpali energii, nechcete se zde hádat, být naštvaní a frustrovaní.

A domov vás může podpořit v čemkoli….

 

Feng Shui je obecně systém, který říká, jak být v souladu s prostředím a všemi věcmi okolo. Ve skutečnosti nám vnější svět zcela na rovinu zrcadlí ten vnitřní.

Já osobně chápu Feng Shui jako zaměření pozornosti na přítomnost a sledování pocitů, jejichž prostřednictvím nám naše nitro předává vzkazy.

Všímejte si všech drobností, které vás obklopují, protože i maličkost může zásadně ovlivnit váš život. Neberte byt jen jako schránku k přespání a hygieně, ložnici jako odkladiště zbytečností a chodbu, jako parkoviště pro kolo.

Rozmazlujte se a obklopujte věcmi, které máte rádi a dělají vám radost. Přestože energie není vidět, pocity, kterými vám tělo sděluje, jak se cítí, můžete víceméně sledovat a vyhodnocovat neustále.

Přemýšlejte o světle. Světlo vám dává radost a dobrou náladu.

Vyhodnocujte. Materiály, struktury a barvy, kterými se obklopujete. Mají blízko k přirozenému, nebo jsou umělé, a tím pádem neživé?

Svět kolem nás nebývá vždy sluníčkový.

Když se ale naučíte vnímat své pocity skrz energie Feng Shui, můžete získat další kolečko do skládačky zdravého přístupu k životu.  A zároveň získat přesné nástroje k pozvednutí svého Já.

 

Napsat komentář