#Čteme energie v prostoru – Obývák v energii ohně

————— Dnešní povídání bude převážně o energii ohně. 

Energie ohně je radostná, veselá a příjemná – užíváme si s přáteli, smějeme se, jsme bezstarostní a v pohodě. 

Květy a květinové motivy

Na obrázku vidíme převážně motiv květů, které řadíme k energii ohně. Vyvolávají v nás emoce plné romantiky, něžností a lásky. Vnáší do interiérů radost a vášeň.

 

 

Koberec s chlupem

Chlupatý, měkký koberec patří k energie ohně – cokoliv je na omak měkké a hřeje, patří k energii ohně. Energie ohně nám navozuje pocit tepla a útulnosti, veselé hravosti. 

 

Měkká sedačka

I hebká, měkká sedačka v barvě růžovo-pudrové patří barvou a materiálem k energii ohně. Doslova nás láká k usednutí a vychutnání si třeba skleničky vína, udělat si pohodičku, užít si každou chvilku.

 

Konferenční stolky

Do celého konceptu měkkých a hřejivých materiálů nezapadá konferenční stolek ze skla a kovu. Horní prosklená deska se z našeho úhlu pohledu zřejmě hodí, protože působí nenápadně a neruší. Ale ve skutečnosti stolek působí tvrdě a ostře. 

Konferenční stolky se skleněnou deskou nepatří mezi mé oblíbence, působí křehce a vyvolávají obavy, že stolek spadne a rozbije se. Což se mi mimochodem už stalo. A břinknutí kdykoli něco postavíte na desku, není citlivému uchu příjemné.

Stolek má kovové nožky a jako celek patří k energii kovu. Ta se s energií ohně nemá příliš v lásce, proto spolu na oko neladí. 

Bílý kulatý plastový stolek patří k energii kovu a v kontextu s ostatním zařízením nepůsobí extra zajímavě. Vyvolává dojem, že se v interiéru ocitl omylem. K ostatnímu zařízení se nehodí, protože má studený, hladký povrch a přísný tvar. Náš interiér má naopak působit ležérně a neuspořádaně – jakoby vše bylo ledabyle poházeno.

 

Podlaha

Podlaha barvou i materiálem patří k energii země a spolu s ohněm harmonicky souzní a vytváří společně příjemné a útulné bydlení.

 

Obývák jako celek

Celý obývák působí příjemně, má potenciál zlepšit náladu, dodá svým obyvatelům radost a hřejivost.