Útulná a hřejivá – taková je vysněná ložnice

————— Ještě lehce sním, když z dálky slyším cupitání nožiček. Stačí chvilinka a mám vedle sebe našeho malého andílka. Zachumláme se do teplých, měkkých peřin a mazlíme se. Hned po ránu dostávám porci lásky a už vlastně nemusím snídat.

O ložnici by se dalo napsat sto článků a pokaždé by byl jiný. Podíváme se na ložnici z různých úhlů, je totiž životně důležitá.

Ložnici většinou z nedostatku času a financí nevěnujeme tolik pozornosti, protože mnozí lidé si nakonec vystačí s tím, “že se někde vyspí”.

Není to ale tak!

Jako v jeskyni

Ložnice by měla být naším útočištěm, soukromým místem, kde se cítíme klidní a v bezpečí. Necháme své myšlenky volně plynout a můžeme v klidu odpočívat.

Z pohledu Feng Shui se tomu říká, že čerpáme energii. O co víc si svojí ložnici vymazlíme, o to víc se ráno probudíme svěží a v pohodové náladě.

 

Hlavně klid!

Pro kvalitní spánek a celkové zklidnění je vhodnější obklopit se jemnější (jinovou) energií. Její podstatou je, že nedráždí a nevyvolává emoce, neupozorňuje na sebe.

Neruší, naopak zklidňuje. 

Probuzení ranním sluncem je pro mnoho z nás sen, pro jiné protivná noční můra. Proto je fajn a doporučuje se, mít možnost zatáhnout zatemňující závěsy až k podlaze. Pomohou ložnici zútulnit, dodají měkkost a pocit bezpečí. Patří i do ložnice, orientované na sever, nebo západ.

Za závěsy se skrývá nový den.

Mnozí závěsy vůbec nepotřebují. Jsou to většinou hodně aktivní a činorodí lidé, milující ranní slunce a rychlé probuzení. Mladí lidé si na závěsy taky příliš nepotrpí, vnímají je jako lapače prachu a nemoderní. S věkem přichází potřeba většího soukromí, a na závěsy se pak dostane.

Vhodné světlo

Osvětlení v ložnici má být decentní, není potřeba hlavní centrální světlo, které bývá obvykle nevhodně umístěné na střed místnosti, a vám pak lustr svítí na nohy.

Intenzivní světlo nad postelí způsobuje nervozitu, protože příliš svítí do očí.

Lampa vedle postele je krásný doplněk, umísťujeme ji většinou jen z jedné strany. Na krásných fotkách ložnic v časopisech, stojí identické lampy z každé strany postele. Na pohled to vypadá symetricky a uceleně, ale z hlediska Feng Shui se taková symetrie moc nedoporučuje, protože nám připomíná pohled na hrob.

 

Jen my dva

Ložnice zlepšuje a posiluje vztahy a intimitu mezi partnery.

Proto má ložnice vypadat nádherně – útulně a měkce.

Postel má lákat k ulehnutí, ke zklidnění a sladkému spánku.

  • Příliš zemitý styl (těžký dřevěný, nebo hnědý nábytek a doplňky do hněda), vyvolává tíhu, lenost a nechuť cokoli v ložnici podnikat.
  • V ložnici zařízené podle energie vody (tmavě modrá až černá barva) ulehnete a spíte tvrdě, jako by vás do vody hodili.

 

Ložnice pro lásku

Chceme-li vybízet naše polovičky k vášni a aktivitě, je důležité chytře promyslet doplňky. Vybavují se mi scény z detektivky, kde inspektor obchází podniky lásky – útulné, plné červených a růžových barev, kožešin a svíček, odlesků lampiček a měkkých polštářků. Nemusíme kopírovat, ale jistou inspiraci určitě doporučuju!

Stačí zaexperimentovat a vyzkoušet sílu účinků červené (pro někoho je moc silná a snese jen růžovou), svíček, tlumeného světla a huňatých polštářů:-).

Ložnice je hlavní místnost, kde podporujeme vztah

Pro podporu vztahu je důležité párování doplňků. Dejte si ale pozor, abyste nedávali dvě totožné věci – to není pár, ale naopak jedna silná individualita dvakrát.

Párem jsou dvě věci, které k sobě patří.

Dejte si také pozor, abyste neměli v ložnici doplňky po třech – tři svíčky, tři knihy, dvě různé ženy na fotce, nebo na obraze.

Co si dáváte do ložnice, to se promítá do vašeho vztahu. A chcete být ve vztahu tři? 

Do ložnice patří pouze fotky vás, jako partnerů. Odneste veškeré fotky dětí, prarodičů, pejsků.

Ložnice je intimní vztah dvou lidí, ve kterém hlavní roli hrají jen oni dva.

Správně nastavená energie v ložnici bude posilovat a budovat váš vztah, propojení a intimitu s vaším partnerem, lásku a oddanost.

 

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho domova.

S citem pro krásu a jednoduchost.

Líbivě, lehce, lahodně.