MINDFUL HOME

Cesta k růstu a expanzi

Ahoj všem, kdo chcete rozšiřovat své obzory!

🤔 Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se mění svět kolem nás?  Z Ameriky k nám pomalu přichází trend “pomáhat druhým”. Je to, jako bychom oprášili starý recept na štěstí, který říká, že dávání nás činí šťastnějšími než pouhé přijímání”.

 

Maslowa pyramida potřeb

Maslow byl psycholog, který vytvořil systém lidských potřeb od těch základních, jako jsou jídlo a teplo, až po nejvyšší potřeby, jako je láska a uznání. Zjistil, že pod všemi těmi potřebami se skrývá ještě jednapotřeba sloužit ostatním. A to i v situacích, kdy my sami máme hlad nebo se cítíme opuštění. 

Abychom pomohli druhému, musíme mít nejprve pokryty své základní potřeby. Ale co když to vlastně funguje naopak? Co když je právě touha pomáhat druhým tím, co nás posouvá vpřed a stává se hlavní prioritou?

 

Co je víc? Darovat nebo přijímat?

A teď se “pomoc” objevuje všude kolem nás. V podnikání, ve společenských diskuzích, ve způsobu, jakým přistupujeme k životu. Není to jen o penězích, ale o pocitu, že bychom měli být prospěšní. Právě to je důvod, proč se cítíme líp, když dáváme, než když dostáváme. Ten pocit, že jsme přispěli, že jsme za sebou zanechali něco dobrého.

Možná máme přestat hledat, co si můžeme od života uchmatnout, ale raději přemýšlet, co do něj chceme vložit.

 

Ale nezapomínejte na sebe!

Touha pomáhat ale neznamená žít na samé hranici a obětovat se do posledního dechu, tak to vůbec ne! Chápu to tak, že se zkrátka cítím lépe, když někomu podám pomocnou ruku. Skrze pomoc druhým, zažívám svoji vlastní expanzi.

 

Cesta k vlastnímu růstu

Pomáhat neznamená ztrácet sama sebe, ale objevovat hlubší podstatu svého života. Je to o nastavení rovnováhy mezi dáváním a přijímáním – obě strany mince jsou důležité. Pomoc druhým mě nejen naplňuje, ale také mi ukazuje, že každý z nás má něco, co může nabídnout. A není to jen o materiálních věcech;  jde o náš čas, pozornost a laskavost.

 

Skryté tajemství lidského štěstí

🫶 Takže, až budete příště přemýšlet, zda pomoci, nebo ne, vzpomeňte si, že to není jen o tom druhém. Jde i o vás – jak se díky tomu budete cítit vy. Jde o “světelnou expanzi”, která není jen prázdná fráze, ale skutečným pocitem – kdy se vaše já rozšiřuje díky dobrým skutkům.

Možná právě v tom spočívá “štěstí”, které není skryté ve velkých gestech, ale v malých krocích směrem k druhým

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024