MINDFUL HOME

Co to je Feng Shui

Ahoj všichni, koho zajímá, jak sladit domov s vaším nitrem!

Už jste někdy stáli uprostřed svého obýváku a ptali se: “Proč se tady necítím úplně dobře?” Mám tu něco, co umí propojit vaši duši, tělo i prostor. Je to Feng Shui, a věřte mi, není to jen nějaký zastaralý trik pro výzdobu domova. Tohle je opravdová revoluce ve vnímání prostoru a jeho energií!

 

🌬️ Co je tedy Feng Shui?

Feng Shui, což v překladu znamená “vítr a voda”, je dávné čínské umění, které ukazuje, jak sladit prostor s přírodními silami. Je to věda o pocitech člověka v jeho prostředí, vycházející z tisíciletých čínských tradic. Představte si to jako systém, který umí pojmenovat vaše pocity a zná techniky, jak ovlivňovat vaše vědomí a smysly. Je to o chápání neviditelné energie ‘Chi’, která nás obklopuje a působí na náš život pozitivně i negativně.

 

Jak Feng Shui promění váš prostor?

Projděte se svým domovem. Jak se cítíte, když procházíte jednotlivými místnostmi? Váš prostor k vám mluví – všímejte si, co vám šeptá. Možná volá po klidu, hřejivosti, nebo chce proměnit chaos v pořádek. Tyto pocity a myšlenky jsou klíčové; poslouchejte je, protože odrážejí poselství vašeho domova.

Feng Shui se opírá o pět základních prvků: dřevo, oheň, země, kov a voda. Každý z nich přináší do vašeho prostoru jedinečnou energii a vlastnosti. Představte si, jak by se atmosféra vašeho domova proměnila, kdybyste tyto prvky vyvážili. Co když vám v místnosti něco chybí? Možná potřebujete přidat nebo ubrat některý z těchto prvků, aby se znovu navodila rovnováha.

 

Harmonie – vyváženost

Ve Feng Shui znamená, že v prostoru je ideální rovnováha mezi všemi prvky. Ale nezapomeňte, každý z nás je jedinečný s vlastními energiemi a preferencemi. To, co je pro jednoho příjemné, nemusí být pro druhého. Feng Shui nám ale umožňuje zařídit prostor podle našich individuálních potřeb a pocitů. Můžeme se řídit svou intuicí nebo se podívat do Feng Shui tabulek, které ukáží, co nám přináší radost a pohodu. Tabulky slouží jako potvrzení našich pocitů a intuice.

V mém Feng Shui nejde o slepé následování pravidel, ale o objevování toho, co vám a vašemu prostoru nejvíce vyhovuje. Tak proč to nezkusit?

 

A co světlo a barvy?

Jak se cítíte, když do místnosti vstoupí první ranní slunce? A jaké barvy vám přinášejí pocit radosti a klidu? Feng Shui je o vytváření pozitivní energie díky správnému toku energií, ale také skrze hru se světlem a barvami. 

 

Okořeňte si domov špetkou Feng Shui

Feng Shui není jen soubor pravidel; je to cesta k objevování, jak i malé změny mohou pozitivně ovlivnit pocit štěstí a spokojenosti. Proměňte váš domov v místo, které odráží kdo jste a co milujete. 🌟

Ale nezapomeňte, že cesta v mém Feng Shui není o přísném dodržování pravidel. Je to o hledání harmonie, která rezonuje s vaším srdcem a vaší duší. Když najdete tu pravou rovnováhu, která ladí s vámi, vše bude správně. Tak proč to nezkusit?

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024