MINDFUL HOME

Chcete omládnout?

Ahoj všichni, co milujete pořádek, a vy, kdo se aspoň snažíte!

👏 Dneska mám pro vás něco, co pro někoho může být jen rutina, ale pro nás ostatní to je něco víc – úklid. Ale nejde o obyčejné vysávání a utírání prachu. Mluvím tady o úklidu jako o cestě k jasné mysli a svěží energii, která nás omlazuje a odlehčuje.

 

Úklid jako cesta k sebepoznání

Zkoušeli jste někdy přemýšlet, jak ten váš nepořádek mluví o tom, co se děje uvnitř vás? Čistý a uspořádaný prostor není jen o estetice, ale může být klíčem ke klidu a spokojenosti ve vaší duši.

Když se zbavujeme starých a nepotřebných věcí, otevíráme dveře k novým začátkům. Co vám tedy úklid může odhalit o vašich skrytých touhách nebo strachu? Vyhazování toho, co už nepotřebujeme, může být osvobozující nejen pro váš domov, ale i pro vaši mysl.

 

Jak uklízí příroda – inspirujme se

Feng Shui, které vychází přímo z přírody, nám ukazuje, jak a kdy dát věci do pořádku. Velký úklid by měl přijít na podzim, kdy i příroda shazuje staré listí a chystá se na zimu, i my bychom měli doma udělat radikální a ozdravující pořádek.

A když pak přijde jaro, je to čas na nové začátky a osvěžující energii. Je to ideální doba pro jarní úklid. Připravte se na novou sezónu svého života s čistým a voňavým domovem. Pusťte dovnitř světlo a svěží a zdravou novou energii.

 

Proč méně znamená více

Všichni to známe, milujeme nakupování, ale věci by měly mít smysl. Když si kupuju něco nového, vždycky se zeptám: “Opravdu to potřebuju? A proč?” Každá věc v mém domě má svůj příběh a svůj důvod. Raději si vyberu něco, co mi dělá radost, než abych se topila v hromadě věcí, co mi nic neříkají.

 

Epidemie blahobytu nás blokuje

Žijeme v době, kde máme vše po ruce, ale občas nás to spíše zahlcuje. Nadbytek věcí kolem nás vytváří chaos, ne klid. Věci, které nepoužíváme, nám brání v pohodě a klidu a často i v dýchání čerstvého vzduchu. Je to jako když jste na nákupech a nemůžete se rozhodnout. Ale co když si prostě vyberete méně?
 
Vyberte si moudře a zbavte se toho, co vám už neslouží. Je to jako se konečně pořádně nadechnout po dlouhé době čerstvého vzduchu. Příště, až budete uklízet, zamyslete se, co vás obklopuje, a jak to ovlivňuje vaši energii. Opravdu to tam chcete mít?

 

Co je nepořádek?

Ne, nemluvím o roztomilých hračkách vašich dětí rozházených po obýváku nebo o tom špinavém nádobí ve dřezu. Mluvím o těch přeplněných skříních a policích, kde se schovávají věci, co jste už roky nepoužili. Staré oblečení, co už nevíte, kdy jste naposledy měli na sobě, rozbité spotřebiče, které ‘jednou opravíte’, nepoužívané krémy a ty hromady starých časopisů. Známe to všichni, že?

 

Jsme vinni, když vyhodíme dárek?

A co s těmi dárky, které jste dostali, ale nikdy je nepoužili? Věci, které jen zabírají místo a vyvolávají ve vás pocit viny, protože si říkáte: “Měl bych to používat, ale…” Takové věci nám ve skutečnosti brání. Cítíme se, jako bychom je museli uchovat, i když nám nepřináší radost. Paradox, že?

 

Stárneme, když netřídíme a nevyhazujeme?

Znáte ten pocit, když vstoupíte do domu, kde to vypadá, jako by se  něm  zastavil čas? Hromadění starých věcí vytváří stagnující energii a to může mít vliv i na nás. Když jsme obklopeni starými věcmi, můžeme se cítit uvězněni ve své minulosti, a to nám brání vykročit a jít vpřed.

Navštívila jsem domovy, kde se za desítky let nic nezměnilo, a to se odráželo i na lidech, kteří v nich žili. V jejich tvářích bylo vidět, že jsou ponořeni do rutiny a nechtějí nic měnit. Tento odpor k proměně může být vidět jako rychlejší stárnutí, a to nejen prostředí, ale i lidí samotných. Stagnace vede k zastavení našeho osobního růstu.

 

 Až budete uklízet, ptejte se!

Když budete třídit a uklízet, podívejte se na každou věc a zeptejte se: “Přináší mi to radost nebo už to nechci?”. Je to tak jednoduché!!!

Pamatujte, že uklízení není jen o tom, udržet domov čistý. Je to o osvobození prostoru a mysli, o otevření se novým možnostem a o vytvoření prostředí, které podporuje vaše štěstí a pohodu. Takže až příště sáhnete po vysavači nebo utěrce, neberte to jen jako rutinní činnost, ale jako příležitost obnovit svou energii.

Schválně, až skončíte s úklidem, zastavte se a podívejte se kolem sebe. Cítíte ten rozdíl?

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024