MINDFUL HOME

Konzultace bydlení Feng Shui

Ahoj milovníci harmonie a příznivci změn!
 

Dnes se podíváme na to, jak může vypadat návštěva poradce Feng Shui u vás doma, co všechno vás může čekat a jaké úžasné změny mohou přijít.

 

Feng Shui: věda nebo umění?

Feng Shui  je fascinující mix staré moudrosti a praktických poznatků. Je založeno na tisíciletém pozorování přírody a přináší jasné odpovědi na otázky, jak nejlépe uspořádat náš životní prostor. Ale nezapomeňte, že i tady hraje důležitou roli intuice a zdravý rozum.

 

AHA momenty

Největší “wow” momenty přichází, když klientovi ukážeme, jak je obývák nebo ložnice spojena s tím, co se jim v životě děje. Najednou vidíte spojitost mezi interiérem a každodenním životem. A pak přichází ty krásné chvíle, kdy si uvědomíte, že Feng Shui není jen o rozmístění nábytku a barvách, ale o celém životě.

Když klientům ukážeme tu vizuální spojitost mezi jejich domovem a osobními výzvami, najednou to vidí! A pak jim dáme plán, konkrétní kroky, jak dosáhnout toho, co chtějí. Když chcete něco změnit, s Feng Shui to půjde rychleji.

 

Nejčastější problémy, které nám klient sděluje:

 • Necítím se ve své ložnici dobře, něco mi vadí, ale nevím co
 • Potřebujeme mít v obýváku pracovní koutek, ale nevíme, kam ho umístit, aby byl správně a nepřekážel
 • Moje děti mají problémy se spánkem a soustředěním
 • Neustále cítím únavu; nemám energii
 • Neustále cítím stres
 • Nelíbí se mi, jak to máme doma zařízené
 • Potřebujeme dostatek úložného prostoru
 • Chtěla bych si najít partnera
 • Moje kariéra mě nenaplňuje, necítím se dostatečně ohodnocen

 

Před konzultací

Před konzultací je dobré mít připravený půdorys vašeho domu nebo bytu, ideálně s označením světových stran. Důležité je také znát okolí a vše, co by mohlo ovlivňovat kvalitu vašeho bydlení. Data narození obyvatel domácnosti nám pak pomáhají sladit energie v interiéru.

 

Co se děje během konzultace?

Zaměřujeme se nejčastěji na:

 • polohu bydlení a světové strany
 • tvar půdorysu a tok energie v prostoru
 • kudy vstupuje a proudí energie
 • rovnováha pěti prvků
 • barvy a umístění nábytku

Také si všímejte, jak se cítíte ve svém domově, co vám vadí nebo co byste chtěli změnit. Tyto informace nám pomáhají vytvořit přesný plán změn.

 

Změny

Změny, které provádíme se většinou týkají logiky umístění místností a jejich funkcí, barev, rozložení nábytku, vkládání doplňků, obrázků atd.

Pak nastává období pozorování a vyhodnocování. Někdy jsou změny rychlé a okamžité, jindy zdlouhavé a slabší.

 

Následná Péče

Klienty dělím na část, kteří se s nadšením vrhnou do změn – čistí, vyhazují, uklízí, malují atd. Ti se většinou po několika pár týdnech ozvou na další konzultaci a mají zpravidla navazující otázky, zatímco provádí úpravy ve svém domě. Tam bývají výsledky jasné a pozitivní. Ta druhá část klientů (daleko menší) potřebuje více času na přijetí a realizaci všech změn.

 

Domov žije s vámi

Váš domov je jako živý organismus, který roste a mění se spolu s vámi. Využívejte intuici! Napadne vás například, že byste měli přesunout pracovní stůl na jiné místo. A čím víc o tom přemýšlíte, tím jen vás jasné, že to je dobrý nápad. Ale pak přijde ten pravý test: přeměnit myšlenku v čin a opravdu ten stůl přesunout! Jen tak se totiž něco změní…

 

Váš poradce – vaše zrcadlo

Pokud si budete hledat svého poradce, vždy se předem podívejte na to jak žije a zda se mu daří. Podle toho poznáte, jak dobře zná svoji profesi a jak umí dostat to, co potřebuje. Můžete se také lépe rozhodnout, zda budete při posuzování vašeho interiéru na „stejné vlně“.

 

A poslední – nejdůležitější rada!

Pokud žijete spokojený život a nemáte potřebu cokoli měnit, neoslovujte Feng Shui experty s vírou, že váš domov bude ještě krásnější a zdravější. I kdyby byl váš domov zařízen proti všem pravidlům Feng Shui, ale vy jste se cítili spokojení, pak nezasahujte do vašeho prostoru.

 

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024