PĚT PRVKŮ

9

MODULŮ

20

VidEÍ

8

MÍSTNOSTÍ

12 hod

ČAS

7

TÝDNŮ

Lookbook

🤔 Když se Číňané pustili do pojmenování toho všeho úžasného a různorodého, co nás obklopuje, všechnu tu energii, co cítíme kolem sebe, rozhodli se ji rozdělit do pěti základních skupin. Nazvali je pět prvků (elementů): dřevo, oheň, země, kov a voda.

Každý prvek přináší do našeho života něco speciálního, má své jedinečné vlastnosti a ovlivňuje naše chování i prostor, ve kterém žijeme.

 

‼️ Abychom si vytvořili domov, kde se budeme cítit skvěle, je dobré tyhle věci znát. Volba barvy na stěnu, materiálů na podlahu nebo tvaru stolu – to všechno ovlivňuje, jak se doma cítíme.

 

Proto pro vás mám připravený Lookbook Feng Shui. Mrkněte do něj, pročtěte si ho, prohlédněte si obrázky a nechte na sebe působit energii každého prvku. Každý prvek má totiž svůj unikátní způsob, jak se projevuje v prostoru a v životě.

 

👉 Pojďme společně objevit, které prvky jsou vám nejbližší a proč. Možná vás osloví klid a harmonie vody, nebo vás naopak inspiruje dynamika a růst dřeva. Zjistěte, co konkrétně vám jednotlivé prvky přinášejí – pocit bezpečí a stability země, očistnou sílu a vášeň ohně, nebo strukturu a řád energie kovu.

Když si uvědomíte, jaký pocit vám každý prvek přináší, můžete tyto prvky záměrně začlenit do vašeho interiéru, aby vytvářely přesně ty atmosféry a emoce, po kterých toužíte. Díky tomu pak vytvoříte domov, který bude perfektně rezonovat s vaší vnitřní energií a zároveň vás bude každodenně podporovat v aktivitách, odpočinku i snění. ❤️

 

📌 Začneme se dřevem, protože právě dřevem vše začíná – ať už jde o probuzení do nového dne, první kroky našich dětí, nebo o start nových projektů. Po dřevu přejdeme k ohni plnému vášně, pak k pevné a stabilní zemi, dále k preciznímu a cílevědomému kovu a vše zakončíme vodou, která přináší konec, ale zároveň i naději na nový začátek.

Věnujte čas na hlubší poznání každého prvku. Energie, vyjádřená ‘pěti prvky’, má vliv na vše okolo nás – ovlivňuje, co jíme, jak se cítíme, jak se chováme, dokonce i naše zdraví a změny ročních období. A i když se budeme bavit hlavně o bydlení, pamatujte, že tato energie je opravdu všude. 👀

Lookbook Feng Shui vám pomůže pochopit, jak na vás energie skrze barvy a další vlastnosti působí. A pak už vám nezbyde nic jiného, než je začít používat k vytvoření míst, kde se cítíte jako ryba ve vodě.

 

Společně prozkoumáme, co nám o sobě a o nás každý prvek říká

Tak pojďme na to!

👇👇👇

Lucie Novotná | Členská sekce

© 2024 Lucie Novotná