MINDFUL HOME

Pět smyslů bydlení #Čich

Ahoj, milovníci vůní a krásných domovů!

😉 Dnes se ponoříme do jemného a fascinujícího světa vůní. Pojďme společně objevit, jak tyto neviditelné esence ovlivňují naše domovy a emoce. Je až s podivem, že i věc tak neuchopitelná jako vůně má obrovský vliv na naše pocity a vzpomínky.

 

Vůně domova

Z pohledu mindfulness je vůně domova jednou z nejzajímavějších. Vzpomeňte si na vůni vánočního pečení, čerstvě vypraného povlečení nebo třeba na babiččinu bábovku, ach…Tyto vůně nám připomínají bezstarostné dětské chvíle a vyvolávají v nás pocit štěstí, radosti a pohody.

V dnešní době jsou dokonce velmi populární osvěžovače vzduchu, nebo vonné svíčky právě s vůní čerstvě vypraného prádla, nebo vánočního cukroví.

 

Jak voní váš domov?

Věřím, že se mnou souhlasíte – pro mě osobně je vůně v interiéru zajímavější, než luxusní vybavení, nebo drahé obrazy. Když mě ve dveřích obejme ta známá vůně domova, mé tělo okamžitě reaguje. Uvolní se a zklidní, vnímám pocit bezpečí a jistoty. Ale pokud je něco špatně, ani neodkládám kabát a jdu pátrat po příčině. Bývají to výzvy pro náš citlivý nosánek.

Zkuste si udělat takové malé cvičení. Vejděte hlavními dveřmi a postupně procházejte každou místnost a všímejte si:  

  • Co cítíte?
  • Co vám ta vůně říká?
  • Jaký je účinek toho, co cítíte?
  • Je něco, co byste na vůni změnili?

Tady se jistě nabízí kondice vašeho odpadu, místo na odpadky, případně domácí mazlíčci. Vše hned řešte, pokud je to potřeba. Naproti tomu nic se nevyrovná vůni nového povlečení, vypraných heboučkých ručníků nebo čokoládové zmrzlině.

I pár kapek éterického olejíčku při úklidu zázračně promění atmosféru vašeho domova. Přivoňte si ke každé věci a hned se rozhodněte, zde je vám její vůně příjemná. Pokud není a jde to změnit, jednejte. Pokud ji nemůžete změnit, popřemýšlejte o výměně.

 

Síla vůně

🤔 Vůně nás povznese, nebo zkazí celkový dojem. Proto dejte svému domovu tu správnou vůni. Ať už je to svěží levandule nebo vůně vaší oblíbené kávy.

Vůně domova je jako odraz našeho žití – ukazuje, co vydáváme a co přijímáme. Tak jakou vůni si dnes vyberete do vašeho interiéru?

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024