MINDFUL HOME

Tajný elixír pro rok Draka

Ahoj všem milovníkům koupelí, rituálů a vůní bylinek!

🤔 Tak a je to tady, rok 2024 práskl dveřmi a vtrhl do našeho života bouřlivou energií Draka, co září jako neonová labuť na obchodním domě v Praze. Tenhle rok má v plánu nás pořádně provětrat – slibuje sice hromady skvělých momentů, ale taky nás bude testovat, jak jsme na tom s vytrvalostí, ve chvíli, kdy nás život trochu poškrábe po duši.

A co s tím? Jak si udržet svěžest a nenechat všechny ty výzvy jen tak proplout mezi rukama? Mám pro vás klíč – tajný elixír v podobě japonského rituálu Ofuro, který vám představuji jako náš společný plán pro nakopnutí, podporu a posílení.

 

Japonský Rituál Ofuro

Nemůžu se dočkat, až vám odhalím něco, co vám bude celý rok dodávat sílu. Ofuro není jen tak nějaké koupání ve vodě. Je to rituál, obřad a ceremonie, zabalená do jednoho balíčku. Přenese vás o pár století zpět a dodá do vašeho života špetku tajemství a magie. Připravte se, že zažijete relaxaci a meditaci, jakou si kdysi dopřávaly japonské gejši.

 

Pocta pro tělo i mysl

Aby bylo jasno, tady nejde jen o horkou vanu. Je to relaxační a meditativní zážitek, který vás pohladí po těle i po duši. Ponoření do vody, kde se mísí vůně esenciálních olejů a bylinek, které ladí s energií Draka, se promění ve skutečný zázrak. Tyto bylinky, které jsem pro vás pečlivě vybrala, se stanou vašimi společníky na cestě za obnovou energie.

Z koupele si udělejte váš osobní rituál. Chápejte ho jako oslavu vaší síly a taky jako vaši chvíli pro klidnou vlnu nových nápadů a vizí.

 

Příprava na Ofuro: Co si nachystat

⚪️ Bylinky

Pro naše propojení s rokem 2024 se nejlépe hodí levandule, rozmarýn, šalvěj, tymián a ginkgo. Toto jsou bylinky roku 2024! Přidání ženšenu a heřmánku pak posílí vaši energii a podpoří vaše záměry. 

⚪️ Vizualizace

Během koupele meditujte o svých záměrech pro rok 2024. Představujte si, jak odvážná energie Draka proudí vaším tělem, posiluje vás a podporuje vaše cíle. 

⚪️ Barvy

Zařaďte do rituálu barvy jako je zelená, světle modrá, petrolejová, tyrkysová, které krásně pomohou vaší expanzi a zároveň podporují regeneraci a hojení. Tyto barvy mohou nést ručníky, osušky, svíčky i hrnečky.

⚪️ Kameny

Do vany položte kameny, jako je ametyst pro uklidnění a ochranu nebo malachit pro transformaci a otevření srdce. 

⚪️ Hudba 

Meditační hudba nebo zvuky přírody, jako je šumění vody, zpěv ptáků nebo praskající oheň, prohloubí relaxaci a uvolnění. Budete doslova omámeni smysly vašeho těla.

⚪️ Svíčky a aromaterapie

Správný rituál se bez svíček neobejde. Hodit se budou úzké a dlouhé, ideálně jich použijte více, než tři. Aromaterapie navýší účinek bylinek.

⚪️ Bylinková třešnička na závěr

Nakonec si dopřejte rituální šálek čaje z heřmánku nebo máty pro podporu hydratace a krásného ukončení celého zážitku.

 

Rok Draka: Výzvy a Obnova

Ano, s rokem Draka přichází i bouře výzev – hněv, vztek, hádky, nedorozumění, netrpělivost, nechuť ke kompromisům, nedočkavost – ale díky rituálu Ofuro můžeme pokaždé najít klidné místo pro odpočinek a introspekci.

🫶 Tento čas si opravdu zasloužíte, tak si ho užijte naplno. Kdo ví, možná zrovna tento rituál otevře dveře k tomu nejlepšímu roku vašeho života.

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024