MINDFUL HOME

Metody práce Feng Shui

Ahoj, zvídaví milovníci energií a Feng Shui!

Vítejte na cestě objevování, jak propojit energii vašeho domova s energií vašeho života. Dnes se společně ponoříme do fascinujícího světa Feng Shui a jeho metod, které otevřou nové dimenze ve vašem bydlení.

 

1) Energetická mapa Ba Gua

Mapa Ba Gua je jako magický klíč, který odemyká tajemství vašeho domova. Rozdělena na osm zón a střední část – vaše já, tato mapa vám ukáže, jak různé oblasti vašeho domova ovlivňují různé aspekty vašeho života. Každý sektor je zrcadlem jedné stránky vašeho bytí, od kariéry až po osobní naplnění. Pro každý sektor existují specifické barvy, tvary a materiály, které harmonizují energii a podporují vaše cíle a sny.

 

2) Pět prvků

Pokud už jste někdy experimentovali s Feng Shui, určitě jste slyšeli o tzv. pěti prvcích, nebo také elementech. Mezi pět prvků patří: dřevo, oheň, země, kov a voda. Prvky mezi sebou mají různé vztahy a samozřejmě tím ideálem je, aby byly v rovnováze. Což poznáte tak, že vám bude doma dobře. 🫶

 

3) Světové strany

Každá světová strana nese specifickou energii, která je spojena s jedním z pěti prvků. Jak světlo vstupuje do vašeho domova a mění se během dne, tak se mění i energie vašeho prostoru. 

 

4) Pět zvířat

Asi se nikdo nediví, že při výkladu Feng Shui je důležitá symbolika. Velkou roli hrají zvířata, ať už skutečná, nebo mytologická. Některé z nich představují konkrétní energie a díky systému jejich uspořádání vytvoří určitou energii v prostoru. Rozmístění nábytku a doplňků podle této mapy může výrazně ovlivnit pohodu, pocit bezpečí a expanze v každém prostoru.

 

Tvořte díky intuici

Při zařizování domova podle Feng Shui je důležité použít vaši intuici a tvořivost. Hrajte si s rozložením nábytku, měňte barvy a doplňky podle vaší nálady a potřeb. Každá změna, kterou uděláte, má vliv na váš život a pohodu.

🤔 Pamatujte, že Feng Shui je více než jen zařizování; je to umění žít v souladu s energií, která nás obklopuje. Váš domov by měl být vaším útočištěm, místem, kde se cítíte v bezpečí, inspirováni a šťastní. 

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024