MINDFUL HOME

Trend navrhování interiérů

Milí milovníci útulných domovů a vášniví obdivovatelé krásy.

Vítejte ve světě, kde interiérový design hraje mnohem větší roli, než si myslíme. Někdy se může zdát, že design je povrchní, ale já vám chci ukázat, že je to o mnohem víc. Design dotváří naše domovy, odhaluje naše sny a podporuje náš růst.

 

🫶 Design jako zrcadlo duše

Když se ptám klientů, co od svého domova očekávají, často slýchám odpovědi o dostatku úložných prostor, veselých barvách, správného místa pro sedačku a televizi. Ale věděli jste, že vyvážený design Feng Shui nám může pomoci nalézt správnou cestu k tomu, abychom se ve svém domově cítili podporovaní? Aby nás posouval v práci, ve vztazích i v sebevědomí?

 

Víc než jen nábytek

Designér vám nepředává jen studii rozmístění nábytku a barevnou paletu. Měl by umět vytvořit interiér, kde každý prvek má svůj příběh a význam.

Symbolika je zásadní:

 • Velký dřevěný stůl rozvíjí hřejivé vztahy.
 • Klidný kout poskytuje prostor pro meditaci.
 • Knihovna podporuje intelektuální růst.
 • Pracovna soustředí energii do podpory byznysu.

 

Vy jste středobodem

👉 Návrh prostoru by měl vždy postavit člověka do středu pozornosti.

Během studia Feng Shui a práce na interiérech jsem ve své tvorbě dospěla do bodu, kdy je pro mě zásadní vytvořit domov, který slouží lidem především v nehmotné a emocionální rovině. Upřednostňuje blahobyt pocitů a myšlenek, a klade důraz na pohodu, klid a bezpečí.

 

Empatický designér

Jako designér vnímám svou roli jako psychologa prostoru. Cítím atmosféru, vnímám emoce a snažím se, aby interiér odrážel nitro jeho obyvatelů. Znáte dobře emoce a pocity, které vyvolává váš prostor? Jste s nimi v souladu a vyhovují vám?

 

Do práce si nosím tabulky, oči a uši 

Na každý projekt je potřeba dívat se z několika úhlů – z emocionálního, praktického a individuálního.

 • Emocionálně důležité jsou pro nás věci, ke kterým máme vytvořený vztah, připomínají nám určitou osobu nebo událost, na kterou vzpomínáme. Může to být porcelán po babičce, suvenýr z cest, trofej za vyhraný zápas. Posílí naše sebevědomí, vize a plány a touhu něco dokázat.
 • Praktickým hlediskem je kontinuita a logika prostoru. 
 • Individualita každého z nás má být v interiéru na první pohled jasná. Každý jsme při narození získali specifické energie, které utváří naši osobnost. A interiér nám má být podobný. Pro člověka s kovovou energií je minimalistický domov oázou klidu, člověk s dřevěnou energií by v minimalistickém domově trpěl. Každý jsme jiný a potřebujeme k životu něco jiného.

 

Návrh zdravého bydlení 

Člověk, který vám bude radit s tolik osobní záležitostí, jako je vaše bydlení, vám zároveň musí srozumitelně vysvětlit i důležitost zachování zdraví přírody. Když bere ohled na fakt, jak důležitá je pro nás všechny zdravá planeta, pak vám i pravděpodobně  rád navrhne zdravý a udržitelný domov.  

 

Je to ten pravý?

 • zná škodlivé účinky elektroniky a elektronického znečištění
 • nepoužívá škodlivé barvy a materiály; v žádném případě nepoužívá povrchy s obsahem formaldehydu
 • upřednostňuje přírodní barvy na bázi vosku a olejů
 • na nábytek navrhne povrchy od výrobců, kteří zaručují recyklovatelnost a udržitelnost
 • používá energeticky úsporné zdroje; bere ohled na negativní účinky zářivkového osvětlení
 • navrhne jednoduchou obsluhu třídění a recyklaci odpadů

 

Proč je zdravý domov tak důležitý

🤔 V dnešní době, kdy se setkáváme s rostoucím počtem problémů s psychikou, tělem i duší, je zdravé bydlení více než jen trend. Je to nutnost!

Zdravý životní styl není jen o stravě a cvičení, ale také o vytváření ekologického a zdravého domova, plného čerstvého vzduchu a pozitivní energie. Pojďme společně vytvořit prostor, který vám bude příjemný,  bude zdravý a podporující na všech úrovních. V tom je síla designu dneška!

projekt

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024