MINDFUL HOME

Všímavost: Umění života

Ahoj všem, kteří hledají světlo v hektické době!

🤔 Přišli jsme na svět, abychom po sobě zanechali nějakou stopu, ne aby naše sny a touhy zůstaly pohřbeny pod hromadou “co když” a “ale”. Tak proč se plížit životem shrbeni, když můžeme kráčet s hlavou vztyčenou?

Dneska je na ředě něco speciálního – představím vám všímavost (anglicky mindulness). Tohle není žádný dočasný trend pro zmatené duše, ale spíše jakási neviditelná křídla, díky kterým se můžeme povznést nad všednost a obyčejnost dní, které známe až příliš dobře, že. 😉

 

Zpomalením k zářivějšímu světu

Zkuste se na moment zastavit a přemýšlet o tom, co všechno vám dnes uniklo. Ty nejkrásnější okamžiky (které snadno přehlédneme) bývají často skryté přímo před našima očima.

V dnešní době, kdy jsou naše oči přilepené k obrazovkám a myslíme na tisíce věcí najednou, je snadné zapomenout rozhlédnout se kolem sebe. Ale co když se na chvíli zastavíme a dáme všímavosti šanci? Najednou v sobě každý okamžik nese něco velkého…

 

Všímavost: otevřené oči

Všímavost – to je jako když si od všeho dáte pauzu a najednou zjistíte, co se děje s vámi a kolem vás, aniž byste to hned hodnotili.

Jste zrovna uprostřed něčeho, co vás táhne na tisíc různých stran? Co když se na chvíli zastavíte a řeknete si: “Ok, teď se budu jen dívat a nechám to na sebe působit, aniž bych to hned musel škatulkovat.” I v tomhle neustálém zmatku se můžeme naučit najít chvilku pro sebe, jednoduše tím, že se zastavíme a necháme na sebe věci působit bez okamžitého hodnocení.

 

Každodenní praxe dělá mistra

Zkuste něco jednoduchého. Příště, až budete někde čekat nebo cestovat busem, odložte telefon. Místo toho se nadechněte a rozhlédněte kolem sebe. To vám pomůže začít vnímat přítomný okamžik a stát se jeho součástí – ne jako čtenář a divák skrze obrazovky telefonů a televizí, ale jako tvůrce své vlastní reality.

 

Všímavost je světlo 

Všímavost není jen o tichém dýchání v koutku, ale o uvědomování si každého okamžiku. Jde o to, objevit, co to znamená opravdu žít – cítit, milovat, smát se a plakat upřímně, nezávisle na tom, co říká pan Google.

A co když vaše zpomalení rozzáří svět tak intenzivně, až to ostatním vyrazí dech? Co když vaše vnitřní světlo bude tak oslnivé, že to ve vašem okolí rozpoutá malou revoluci? Jo, budou i tací, co si budou muset zakrýt oči. Ale pak budou i ti,  kteří díky vám najdou odvahu rozsvítit své vlastní lampy. 

 

Sviť, sviť, sviť – ať už vás to stojí cokoliv!

Chcete žít život, který nepromarníte na úkor druhých? Kde místo toho, abyste žili “storýčka a rýls” někoho jiného na sociálních sítích, budete psát svůj vlastní – opravdový?

🫶 Stačí se rozhodnout a pak už jen každý den cvičit. A až příště ztrávíte svůj čas online, dejte si slib, že stejnou dobu věnujete vlastnímu pozorování. Podívejte se na svět novýma očima – možná poprvé, možná jako by to mělo být naposled.

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024