MINDFUL HOME

Vysněná ložnice

Ahoj, milovníci útulných domovů a těch něžných ráno, co zahřejí srdce!

Někteří možná už jen vzpomínáte, jiní to zažíváte: jaké je to probudit za zvuků cupitání malých nožiček? Ta chvilka, kdy se váš malý andílek zachumlá do teplých peřin vedle vás, je jako objetí samotným ránem… hned po ránu dostávám porci lásky a už vlastně nemusím snídat.

O ložnici by se dalo napsat stovky příběhů a každý by byl jiný. Podíváme se na ni z různých úhlů, protože je to místo, kde nabíráme sílu pro celý den.

 

Ložnice: Naše jeskyně klidu

Ložnice by měla být naším útočištěm, místem, kde necháváme starosti za dveřmi a houpeme se na vlnách klidných snů. Je to náš soukromý svět, kde můžeme být jen my sami.

Ve Feng Shui je to místo, kde čerpáme novou energii. Čím víc lásky a péče vložíme do naší ložnice, tím lepší a svěžejší se budeme cítit každé ráno.

 

Hlavně pohoda a klid

Pro zdravý spánek je ideální obklopit se jemnou energií, která nevyrušuje, ale zklidňuje. A co je lepší než se probudit s prvními slunečními paprsky? Ale pokud jste spíše noční pták, zatemňující závěsy jsou vaším nejlepším přítelem.

 

Světlo: Když méně znamená víc

Místo velkého centrálního světla zkuste decentní osvětlení. Intenzivní světlo nad postelí způsobuje nervozitu, protože příliš svítí do očí. Malá lampička vedle postele dokáže vykouzlit příjemnou atmosféru a nebudete mít pocit, že vám lustr svítí přímo na nohy.

 

Ložnice pro lásku

Ložnice zlepšuje a posiluje vztahy a intimitu mezi partnery. Proto má ložnice vypadat nádherně – útulně a měkce.

Dejte si pozor na příliš zemitý styl, který může působit tíživě. Chceme-li vybízet naše polovičky k vášni a aktivitě, je důležité chytře promyslet doplňky. Vybavují se mi scény z detektivky, kde inspektor obchází podniky lásky – útulné, plné červených a růžových barev, kožešin a svíček, odlesků lampiček a měkkých polštářků. Nemusíme kopírovat, ale jistou inspiraci určitě doporučuju!

Stačí zaexperimentovat a vyzkoušet sílu účinků červené (pro někoho je moc silná a snese jen růžovou), svíček, tlumeného světla a huňatých polštářů. ❤️

 

Správně nastavená energie

Energie v ložnici by měla posilovat a budovat váš vztah. Párování doplňků je klíčové, ale pamatujte, že pár není o dvou stejných věcech, ale o dvou, které spolu ladí. A v ložnici patří pouze fotky vás dvou – protože tady hrajete hlavní roli jen vy a váš partner.

 

Jděte do toho…

Teď, když jsme společně prozkoumali tajemství ložnice a její energie, projděte si tu svou a zamyslete se, co byste na ní mohli změnit. Každý malý krok může mít velký vliv na to, jak se ve své ložnici cítíte. Pusťte se do toho a uvidíte, jak se vám v ní bude dobře spát!

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024