MINDFUL HOME

Poklady ze šuplíku

Ahoj, milovníci zážitků a vzpomínek.

🤔 Přemýšleli jste někdy o skrytých pokladech, které se ukrývají ve vašich šuplících? Dneska vám ukážu, jak můžete ty šuplíky plné suvenýrů z cest, zapomenutých plánků hradů, divadelních programů a map z dovolených proměnit v krásné knihy, plné vzpomínek.

 

Od zapomenutých pokladů k příběhům

Ty drobné věci, co si občas přinesete z dovolené nebo výletů, jsou plné vzpomínek. Často ale skončí zapomenuty v koutě domova. Je na čase vytáhnout je na světlo a proměnit v něco, co vám bude ty krásné momenty stále připomínat.

 

Jak vytvořit knihu vzpomínek

Na konci každého roku tvořím digitální fotoknihu. Je online a vkládám do ní fotky z celého roku – od běžných dní až po výlety a prázdninové cestování. Přidávám i fotky letáčků, map a brožurek, které jsme nasbírali. A až mám všechno hotovo, objednám si její výrobu a nechám si pak celou krásnou novou knihu poslat domů. Pak už samozřejmě nemám strach zbavit se všech papírových suvenýrů.

 

 Tipy, jak si vytvořit vzpomínky:

  1. Shromažďování: Projděte ukryté a zapomenuté šuplíky a sneste všechny papírové suvenýry na jedno místo. Roztřiďte je podle témat, jako jsou návštěvy hradů, divadel, festivalů, nebo třeba podle data, kdy jste je získali.

  2. Výběr: U každého letáčku se zastavte a zamyslete se, zda má pro vás osobní význam a zda si ho chcete nechat.

  3. Papírové album: Pořiďte si velká prázdná alba a začněte vlepovat to nejdůležitější. Nezapomeňte k nim přidat vaše vlastní příběhy, poznámky a kresby, které dodají vzpomínkám osobní nádech.

  4. Digitální fotokniha: Vy – kdo dáváte přednost digitální formě – vytvořte si fotoknihu. Přidejte k fotkám nejen příběhy a poznámky, ale i samotné letáčky, které vám ty cesty a výlety ještě více připomenou.

 

Ano, bude to práce… ale bude to stát za to! 

Připravte se, že tvoření vaší vlastní vzpomínkové knihy bude malé dobrodružství samo o sobě. Než se pustíte do práce, vydejte se na vzrušující lov po bytě a shromážděte vše, co vám přijde pod ruku. Postupujte, jako byste skládali puzzle – návštěvy hradů, divadel, festivalů, vše má své místo. A pak si u každého letáčku řekněte: „Jo! Tahle malá věcička mi připomíná něco úžasného.“

Zapojte do toho celou rodinu! Pořiďte alba a vlepujte, malujte, pište – vytvářejte společně příběhy. 

 

Až to bude hotové!

Představte si ten moment, kdy vám poštou přijde vaše fotokniha. To bude jako rozbalování dárků na Vánoce! A tu radost, až ji ukážete dětem nebo vnoučatům a oni budou s očima plnými zvědavosti listovat a ptát se: „Co to bylo za dobrodružství?“

🫶 Slibuji vám, že tato kniha se stane vaším rodinným pokladem. Kdykoli ji otevřete, znovu si prožijete ty hezké chvíle, které jste prožili. A kdo by si nechtěl zavzpomínat na to hezké, že?

A vaše poloprázdné šuplíky vám poděkují!

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024