MINDFUL HOME

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi…

Ahoj, milovníci útulných domovů a krásných doplňků!

🤔 Víte, co má společného umění zařizování interiérů a dobrý příběh? Obojí má ten neopakovatelný šmrnc, který mění obyčejné na výjimečné. A v tom je kouzlo, kterému rozumí každý z nás, bez ohledu na pohlaví. Máme oči pro krásu a srdce pro detail, což je přesně to, co potřebujeme pro vytváření našich malých útulných království.

 

Zrcadlo: Více než jen odraz 

Když se řekne zrcadlo, většina z nás si představí obyčejný doplněk. Ale co když vám řeknu, že zrcadlo může být bránou do jiné dimenze? V Feng Shui, zrcadla nejsou jen o estetice – jsou o energii. Odrážejí krásu, světlo a prostor, a tak trochu i naše sny a přání. Je to jako mít kus kouzelného světa přímo ve vašem obýváku.

 

Energie zrcadla: Hrajeme si s ohněm?

Ve Feng Shui má každé zrcadlo svou osobnost. Může být vaším nejlepším přítelem, který odráží všechno dobré, nebo skrytým nepřítelem, který násobí stíny vašich pochyb. Proto se občas zeptejte svého zrcadla: “Co mi to vlastně ukazuješ?” A ujistěte se, že to, co v zrcadle vidíte, je to, co chcete do svého života přivést.

 

Zrcadla a jejich tajemná moc

Věděli jste, že zrcadla jsou často spojována s energií vody, která přináší klid a očistu? Ale pozor, mají i svou temnou stranu. Příběhy jako Alenka v říši divů nebo Harry Potter nás učí, že zrcadla mohou být portály do jiných světů. Takže si dejte pozor, co si před zrcadlem přejete – mohlo by se to stát skutečností!

 

Zrcadlo ve tmě: Jak si nerozvrátit domov

Pamatujte, že zrcadlo v tmavém rohu může být jako ztracený cestovatel v noci. Bez dostatku světla může vaše zrcadlo začít pohlcovat radost a měnit ji ve stíny smutku. Proto vždy zvažte, kam své zrcadlo umístíte, abyste si do domu nepřivolali nechtěného hosta.

 

Na co si dávat pozor:

 • Nikdy neumisťujeme zrcadla naproti sobě – jejich vzájemné a nekončící odrazy vytváří příliš dynamickou energii, která může svým dlouhodobým působením unavovat.
 • Nikdy nepoužíváme zrcadla, ve kterých si vidíme pouze obličej. Taková zrcadla vyhodit, protože nám obrazně řečeno řežou hlavu v krku. Měli bychom se vidět alespoň po ramena.

 

Kam s ním v ložnici

V ložnici často míváme zrcadla naproti posteli. Pokud se člověk ve spánku vidí v zrcadle, pak je jeho nevědomá mysl neustále v pozoru a neustále se fixuje na svůj odraz.

Mysl registruje každý pohyb, a proto nikdy zcela neusne. Máte-li slabší spánek a vidíte se v noci v zrcadle, zkuste zaexperimentovat a na pár týdnů zrcadlo na noc zakrývejte.

 

Zásady:

Kam nepatří:

  • naproti vstupním dveřím – odráží a posílá ven veškerou energii, která se chystá do domu vstoupit
  • přímo proti dveřím
  • naproti sobě
  • za zády, pokud zde sedáváte často a dlouho
  • naproti schodišti
  • na místo, kde by mohlo odrážet cokoli negativního

Kam patří:

  • tam, kde chceme zrcadlit vše hezké – zesílíme tím jeho pozitivní účinek
  • do malých předsíní a chodeb – prosvětluje a zvětšuje

 

Zrcadlo jako odraz našeho života

🫶 Pamatujte, že zrcadlo není jen kusem skla na stěně, ale odrazem vaší duše a vašeho domova. Když se příště podíváte do svého zrcadla, zeptejte se: “Jaký obraz chci vysílat do světa?” A pamatujte, že život je jako zrcadlo – to, co do něj vložíte, se k vám vrací. Takže nechť je každý váš pohled do zrcadla plný lásky a radosti.

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Zajímavosti – triky – rady – nápady

Slýchávám, že Feng Shui je jen módní výstřelek, ale já věřím, že jeho síla pochází z hlubin našeho nitra! Toužíte po kombinaci osvědčených rad, inspirativních příběhů a tipů na to, jak do svého života vnést Feng Shui? Pojďme na to spolu…

Lucie Novotná

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho nitra i domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

Mysl • Tělo • Domov

© Webdesign ⦁ Lucie Novotná 2024